نشست هم اندیشی فناوری خودروی هوشمند برگزار می شود

نشست هم اندیشی فناوری خودروی هوشمند برگزار می شود

نشست هم اندیشی فناوری خودروی هوشمند برگزار می شود

نشست هم اندیشی فناوری خودروهای هوشمند با هدف تدوین نقشه راه مشترک میان بازیگران این فناوری و تکمیل «پروژه خودروی هوشمند در کشور» در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدی سمیع دبیر اجرایی نشست هم اندیشی فناوری های خودروهای هوشمند با بیان اینکه به دنبال هم اندیشی جهت سرعت بخشیدن به روند توسعه فناوری خودروهای هوشمند در کشور هستیم، اظهار داشت: این نشست، پیرو دستور وزیر ارتباطات مبنی بر ارائه مسئولیت به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای انجام و تکمیل پروژه خودروی هوشمند، روز دوشنبه ۲۳ دی ماه برگزار می شود.

وی ادامه داد: متعاقب این دستور، بسیاری از دانشگاه ها و شرکت ها از روش های مختلفی برای همکاری با پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعلام آمادگی کردند و ما هم به نمایندگی از پژوهشگاه، از امکانات آنها بازدید کردیم. با بررسی تمام دستاوردهای فعلی در این زمینه در تمام بخش ها، تصمیم بر این شد تا با دعوت از ذینفعان در تمام سطوح عالی این فناوری، به بررسی نهایی آخرین دستاوردها بپردازیم.

مدیر گروه ارتباطات ثابت پژوهشکده فناوری ارتباطات با بیان اینکه نمایندگانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صمت، وزارت راه و شهرسازی، فناوری اطلاعات شهرداری ها، اپراتورهای ثابت و سیار، نیروی انتظامی، خودروسازان، قطعه سازان و شرکت های دانش بنیان در این هم اندیشی حضور خواهند داشت، گفت: نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ارائه ای از کلیات دستاوردهای این معاونت در حوزه خودروهای هوشمند و امکان وجود کسب و کارهای مرتبط با این فناوری را تشریح می کند. علاوه بر این، نماینده ای از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، درباره جایگاه خودروهای هوشمند و تمرکز بر جایگاه ICT در تولید و اجرای این خودروها، گزارش می دهد.

وی گفت: به دنبال این هستیم تا به یک برنامه کلی مشابه یک نقشه راه دست یابیم و نیازمندی های توسعه فناوری خودروهای هوشمند در کشور را بررسی کنیم.

به وردپرس خوش آمدید. این اولین نوشتهٔ شماست. این را ویرایش یا حذف کنید، سپس نوشتن را شروع نمایید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *